градежен материјал

Постојат многу пазари градежен материјал во Куангџоу и Foshan, сепак, повеќето од добавувачи кои може да се зборува само на англиски јазик во Nan'an патот и Huayi пазарот.

Nan'an патот е loacated во Гуангжу, кои имаат долга историја и професионален градежни материјали пазар за извоз trading.In оваа област, може да ги најдете сите видови на врати, плочки, санитарни, тапети, паркет, осветлување на кујнски елементи, да ги заклучуваат, таванот, завеси итн

Huayi пазарот е познат во Foshan градот со сите видови на градежни материјали, (88000㎡) огромна област за куќа и проекти во изградба и декорација Таа има меѓународен бренд, Кина познатиот бренд и, исто така, во фабриката продавница во овој пазар, за да можеме да добиете она што квалитет и цена, ние сакаме овде.WhatsApp Онлајн Chat!